Jak się przygotować do sprawy rozwodowej

Jak się przygotować do sprawy rozwodowej?

Czy szybkie rozwody, które nie powodują traumatycznych wspomnień, są w ogóle możliwe? Okazuje się, że nie jest to wcale wykluczone. Nie da się ukryć, że kluczowe znaczenie ma w ich wypadku dojrzałość osób, które chcą zakończyć małżeństwo. Warto mieć jednak na uwadze również to, jak duże znaczenie ma wsparcie ze strony kompetentnego prawnika. (więcej…)

Dobry prawnik od spraw rozwodowych

Dobry prawnik od spraw rozwodowych

Dobry prawnik powinien zapewnić przy sprawie rozwodowej kompleksowe wsparcie i indywidualne podejście do każdego klienta. To niezwykle istotna kwestia, ponieważ sprawa rozwodowa jest wymagająca emocjonalnie. Między innymi dlatego tak ważne jest odpowiednie wsparcie, by te najbardziej stresujące kwestie zostawić w ręku prawników. (więcej…)

Pomoc w sprawie rozwodowej

Pomoc w sprawie rozwodowej

Gdy nasze małżeństwo zaczęło się psuć, byłam gotowa wziąć na siebie całą winę. Nie uważałam, że to była prawda, ale wydawało mi się, że tak należy. Miałam już swoje lata, a w mojej rodzinie rozwody zdarzały się rzadko i panowało przekonanie, że jeśli do nich dochodziło, to właśnie z winy kobiet. Miałam zresztą dziesiątki myśli na temat tego, co mogłam zrobić źle, bo oczywiście byłam przekonana, że wszystko, co złe, dzieje się z mojej winy. Solidnie się zdziwiłam, gdy okazało się, że mąż ma drugie życie. (więcej…)

Trudny rozwód siostry z cennym wsparciem

Trudny rozwód siostry z cennym wsparciem

Jeśli obawiacie się, że rozwody w Kaliszu mogą być testem dla waszej wytrzymałości, to mogę Wam powiedzieć, że jest to i prawda, i nieprawda. Ja akurat nie mam na swoim koncie tego doświadczenia, ale siostra ma i rzeczywiście można dostać gęsiej skórki, gdy się o tym słucha. To nawet nie jest kwestia jakiejś złej woli sądu, ale przede wszystkim specyfiki samej sprawy rozwodowej i tego, że wymaga ona sporego zaangażowania, zwłaszcza gdy strony nie za bardzo chcą się dogadać. (więcej…)

Niełatwy rozwód tylko z dobrym prawnikiem

Niełatwy rozwód tylko z dobrym prawnikiem

Gdy szukałem prawnika, który przeprowadzi mój rozwód w Kaliszu, nie byłem nastawiony optymistycznie. Rozważałem nawet skorzystanie z jednej z poznańskich kancelarii, choć nie mogłem się pochwalić jakimiś imponującymi zasobami finansowymi. Rozwody w moim rodzinnym mieście są często opisywane jako prawdziwa gehenna nawet, jeśli obie strony nie chcą robić sobie problemów. A ja wcale nie miałem pewności, że moja wtedy jeszcze obecna żona będzie tak wyrozumiała. (więcej…)

Profesjonalne wsparcie przy rozwodzie

Profesjonalne wsparcie przy rozwodzie

Mój mąż naprawdę długo mnie oszukiwał, a ja ciągle łudziłam się, że uda się jeszcze pozbierać nasze małżeństwo. Kiedy nakryłam go z moją dawną koleżanką, wiedziałam, że czara się przelała. Chciałam znaleźć prawnika, którego specjalnością są rozwody w Kaliszu. Długo szukałam bo zależało mi na naprawdę dobrym fachowcu. Aż w końcu trafiłam do tej kancelarii adwokackiej. Okazało się, że był to naprawdę dobry wybór. (więcej…)

Prawnik - sprawa rozwodowa

Prawnik – sprawa rozwodowa

Po latach kłótni i nieporozumień, moja żona zdecydowała się na separacje, a po pewnym czasie otrzymałem od niej pozew rozwodowy. I choć byłem zdecydowany na daleko idący kompromis, to zupełnie nie wiedziałem jak mam przygotować się do sprawy i od czego zacząć. Na pierwsze spotkanie przyszedłem sam, zaś moja żona w towarzystwie swojego prawnika. Myślałem, że jakoś uda nam się dogadać i osiągnąć porozumienie, co niestety okazało się dość naiwnym oczekiwaniem. (więcej…)